TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Alsancak Temizlik Şirketi

Alsancak Temizlik Şirketi

Alsancak Temizlik Şirketi – İşyeri ve Ofislerde Korona Virüs Temizliği

Alsancak Temizlik Şirketi firmamız gelişmeleri yakından takip ederek Korona virüsün hayatımıza girdiğinden bu yana pek çok alışkanlığımız da beraberinde değiştiğinin farkında. Alsancak Temizlik Şirketi İnsanlar evde kaldıklarında, işlerini evlerinden de yürütebileceklerini fark ettiler. Ancak haziran ayında, yeni normal düzene geçilmesi il birlikte ofis ve işyerlerine dönüş de başladı. Uzmanlardan sık sık duyduğumuz hijyen ve temizlik kuralları, ofis ve işyeri gibi toplu yaşam alanlarında da geçerli olmaya başladı. Örneğin çalışanlar mesai saatleri boyunca maske takmak zorundalar. Tabi yalnızca maske tedbiri hijyeni sağlamak için yeterli olmuyor. İşte yeni normal düzenle birlikte, toplu yaşam alanlarında dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları.

 

Alsancak Temizlik Şirketi İle Klima Kapalı, Pencere Açık

Sıcak yaz aylarında çalışanların en büyük kurtarıcısı elbette klimalar. Ancak COVİD 19 hayatımıza girdiğinden bu yana klimalara da veda etmek zorunda kaldık. Çünkü uzmanlara göre klimalar korona virüsün daha kolay bulaşmasına sebep oluyor. Alsancak Temizlik Şirketi Bu nedenle hem içerisinin havalandırılması, hem de çalışanların sıcaktan bunalmaması için en doğru yöntemin pencereleri açmak olduğu kanaatindeler. Eğer işyerinde pencere bulunmuyor ise çalışanların belli zaman aralıklarında hava almaya çıkması sosyal bir hak sayılıyor.

Sık Temas Edilen Yüzeylere Sık Temizlik

Ofislerde en sık dokunulan yerler bilgisayar, yazıcı ve bunlara benzer ekipmanlardır. Bu ekipmanlar birden fazla kişinin temas etmesi sebebiyle daha fazla risk barındırır. Dolayısıyla ofislerde toplu kullanılan ekipmanların her gün dezenfekte edilmesi şarttır. Alsancak Temizlik Şirketi Dijital ve elektronik ekipmanlara uygun içerikte olan, güçlü bir temizleyici ile ofislerdeki en önemli erguvanların hijyeni sağlanabilir. Günün belli zamanlarında yapılan bu dezenfekte işlemleri sayesinde el aracılığı ile bulaş riski ortadan kaldırılıyor.

Alsancak Temizlik Şirketi Yemekhane ve Kafelerde Yeni Tedbirler

Covid 19 işyeri tedbirleri kapsamında alınacak diğer tedbirler dizisi de yemekhane ve kafeleri kapsıyor. İnsanların arasındaki sosyal mesafeyi korumak alınan kararlara göre, 4 kişilik bir masada maksimum 2 kişi oturabiliyor. Ayrıca sırada bekleyen insanların arasında da minimum 1.5 metre mesafe bulunmalı. Tabi yemekhane ve kafelerde kullanılan masa, sandalye ve yemek yeme ekipmanlarının dezenfekte işlemlerini yapmak da yine işyeri yükümlülüğünde gerçekleşiyor. Alsancak Temizlik Şirketi bunun yanı sıra masalarda artık tuz ve baharatlık devri kapanıyor. Bunun yerine tek kullanımlık ekipmanlar bulunduruluyor. İşyerlerine özel Sağlık Bakanlığı onaylı, virüsler üzerinde etkili temizlik malzemeleri kullanılarak, bu alanların her gün temizlenmesi şarttır.

Antiseptik ve Sabun

İşyerlerinde bulundurulması zorunlu olan ekipmanlardan biri de alkol bazlı el dezenfektanıdır. Ayrıca bu malzemelerin lavabolara yakın ve kolay alınabilecek bir noktada bulundurulması da şarttır. İşyerinde günlük rutin olarak yapılan lavabo ve tuvalet temizlikleri günde birkaç sefere çıkarılmalı ve yine Alsancak Temizlik Şirketi Sağlık Bakanlığı onaylı, antiseptik içerikli temizleyiciler kullanmaktadır. İşyerlerinin temizliğinden sorumlu olan kişi ya da kişiler, musluk, sifon başlığı ve kapı kolu gibi alanları alkol bazlı temizleyiciler ile günde birkaç kez silmeli ve olası salgının önüne geçmelidir.

İşyerlerinde Karton Bardak Devri

İşyerlerinde alınan Korona virüs tedbirlerinden biri de kullanılan cam bardakları etkiledi. Virüsün bardaktan bulaşma riskini ortadan kaldırmak isteyen kurallar çerçevesinde, artık karton bardak devri başladı. Yani işyerlerinde, müşteri ya da çalışana verilecek içecekler, tek kullanımlık karton bardaklarda sunulacak. Akabinde söz konusu bardak derhal atılacak. Böylelikle virüsün ağız yolu ile bulaş riskinin önüne geçilmiş olacak. Çünkü virüsün ılık suda ölmeyebileceği gerçeği söz konusu ki bu da işyeri gibi toplu yaşam alanlarında ciddi tehlike oluşturabilmektedir.

İşyerinde Sosyal Mesafe

İşyerlerindeki hijyen ne kadar sağlanıyor olursa olsun, sosyal mesafenin hiçe sayılıyor olması salgın riskini de beraberinde getirir. Bu nedenle çalışanlar için yeni bir oturma düzeni oluşturulmalı ve aralarında minimum 3 metre mesafe olması sağlanmalıdır. Alsancak Temizlik Şirketi için Ayrıca masaların her gün alkol içerikli temizleyiciler ile silinmesi ve sık temas edilen yüzeylerin dezenfekte edilmesi önemlidir. Özellikle banka gibi sık uğrak noktası olan işyerlerinde, ATM’ler dezenfekte dilmeli, olası bulaş riski minimize edilmelidir.

Korona virüs hayatımıza girdikten sonra elektronik aletlerin temizliği konusunda kafalarda soru işareti de oluşmaya başladı. Çünkü bu ekipmanların her temizlik malzemesi ile temizlenemeyeceği bir gerçek. Bu konuda aksiyon alan Sağlık Bakanlığı, peroksit içerikli, daha sağlıklı ve daha güçlü temizleyiciler piyasaya sürdü. Bu temizleyiciler sayesinde işyerlerinde kullanılan elektronik ekipmanların hijyeni kolaylıkla sağlanabilmekte.

Hemen Arayın : 0232 362 01 00

Sorunuz mu Var ? Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz : 0532 513 10 99

Uygun Fiyata Kaliteli Hizmet Arıyorsanız Doğru Adres >>> https://www.egemtemizlik.com

Adres: Yalı Mahallesi 6440/2 Sokak No:32   Karşıyaka / İzmir

Bizi Takip Edin:

Yol Tarifi Alınız !

26 Kasım 2020 179 okunma
Egem Temizlik

Güler yüzlü ve hoşgörülü olan ekibimiz ile son derece etkili temizlik hizmeti alabilirsiniz. Bu konuda hiçbir hizmetten kaçınmayan ve sorumluluklarını bilen temizlik firması personelimiz kısa sürede beğeneceğiniz nitelikte İzmirde temizlik hizmeti vermektedir. Uygun Fiyatalar İle Ev Temizliği izmir temizlik şirketi Sizler için Adresinize Kadar Ücretsiz Geliyor. Tel : 0 232 362 01 00

BENZER YAZILAR

Menemen Temizlik Şirketi

İzmir etrafında belirleme edilen temizlik şirketleri ara ında  çok eçenek bulunmaktadır Menemen Temizlik Şirketi ile İzmir’in Menemen bölge i kap amında temizlik hizmeti...

Buca Temizlik Şirketi

İzmir Buca Temizlik Şirketi Firmaları Buca temizlik şirketi , adı altında temizlik Şirketimiz müşterilerine 7/24 Kaliteli Uygun Fiyat ve Tertemiz temizlik hizmeti vermek ve ektörde...

Aliağa Temizlik Şirketi

Aliağa Temizlik Şirketi aile i olarak temizlik pazarında profe yonel ekip ve ekipmanlar ile birlikte temizlik hizmetleri unmaktayız Temizlik konu u ile ilgili çoğu özel çalışmalara...

Seferihisar Temizlik Şirketi

İzmir Karşıyaka Merkezli Temizlik şirketiyizSadece Ekipler Halinde Foça ve Çevre ine Hizmet Veriyoruz Seferihi ar Temizlik Şirketi Ayrıcalığı Seferihi ar Temizlik Şirketi adı...

Call Now ButtonHemen Ara  0232 362 01 00