TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 sasirtici esya

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey Mutfağınızdaki kirli bulaşıkları temiz hale getiren sihirli beyaz eşyanız, evin etrafındaki çok daha fazla kirli şeyleri temizlemek için kullanılabilir. Şimdi neler yıkadıklarınızı düşünün: Bulaşıklar cam veya plastiktir; kaplar, tencere ve tavalar metaldir. Mutfağınıza dönüp şöyle bir bakın, aynı malzemelerden yapılmış daha birçok şey var !

Bir bulaşık makinesi kirli tabaklar, tencereler ve tavalardan çok daha fazlasını temizleyebilir. Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey‘i keşfetmeye ne dersiniz. İzmir Temizlik Şirketi olarak size güzel bir yazı hazırladık. Keyifle okumanızı tavsiye ederiz.

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey

Mutfak aletleri

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey

 1. Egzoz Fanı Filtreleri ve Kapakları: Çoğu egzoz fanında, havadaki gresi yakalamaya yardımcı olmak için yıkanabilir bir filtre bulunur. Tam bir yağdan arındırma için filtreyi ve çıkarılabilir kapakları bulaşık makinesine koyabilirsiniz.
 2. Mutfak Süngerleri ve Fırçaları : Bulaşıkları  her yıkadığınızda, mutfak süngerlerini üst rafa ve ovma fırçalarını alet tutucusuna yerleştirin.
 3. Silikon Fırın Eldivenleri ve Sac Ayakları : Yiyecek artıklarını ve bakterileri çıkarmak için bu öğeleri üst rafa yerleştirin.
 4. Mikrodalga Pikap : Eğer temizlerken mikrodalga , kolay temizlik için bulaşık makinesinde döner tablayı yerleştirin.
 5. Buzdolabı Rafları ve Kovaları : Buzdolabını temizleme zamanı geldiğinde bunları elde yıkamak istemiyorsanız, bir bulaşık makinesi döngüsünden geçirin.
 6. Dolap ve Çekmece Donanımı : Seramik ve metal kulplarınız ve topuzlarınız yapışkan ve kirliyse, bunları dolaplardan çıkarın ve bulaşık makinesinin üst rafındaki file torbaya koyun. Bulaşık makinesinde elle boyanmış düğmeleri veya cihaz kontrollerini atlayın; boya çıkabilir.

Ev dekoru

Ev Dekorları

Ev Dekorları

 1. Vazolar : Çoğu vazo ve dekoratif çanak çömlek parçaları bulaşık makinesinde kolayca temizlenebilir. Hassas figürinlerde ve altın veya gümüş yaldızla süslenmiş herhangi bir şeyin parçalanması veya renk kaybı riskini almayın. En ağır parçalar dışındaki her şey için üst rafı kullanın.
 2. Işık Fikstürleri : Aydınlatma armatürlerinden, mumlardan veya kandillerden cam küreler ve gölgeler güzel bir şekilde parlar.
 3. Geçiş Plakaları ve Çıkış Kapakları : Bunlar çok fazla kullanım ve bol miktarda kirli parmak izi alır. Boyanmış metal veya pirinç kapaklardan kaçının, ancak plastik olanlar doğrudan üst rafa yerleştirilebilir. Vidaları daha sonra bulabilmeniz için güvenli bir şekilde bir kenara koyduğunuzdan emin olun.
 4. Havalandırma Izgaraları : Çelik ve alüminyum havalandırma ızgaralarından tozu ve yapışkan kiri temizleyin. Boyanmış havalandırma ızgaralarını elde yıkayın.
 5. Masa Aksesuarları : Kalem bardaklarınıza, kağıt düzenleyicilerinize ve küçük çöp tenekelerine bir göz atın ve iyi bir temizlik için onları düzenli bir döngüden geçirin.

 

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey Banyo Aksesuarları

Banyo Aksesuarları

Banyo Aksesuarları

 1. Sabunluklar ve Diş Fırçası Tutucular : Ailenizi bakterilerden korumak istiyorsanız, bunları bulaşık makinesinde haftalık olarak gezdirin.
 2. Kauçuk Küvet Paspasları : Küvette kaymayı önlemek için kauçuk bir paspas kullanıyorsanız, küfü önlemek için her kullanımdan sonra kuruması için asın ve bulaşık makinesinde haftalık temizlik yapın.
 3. Duş Pufları, Süngerler ve Fırçalar : Bulaşık makinesinde haftalık temizlik vücuttaki kiri temizler ve tüm bakteri ve küfleri öldürür.
 4. Çekmece Düzenleyicileri : Eski kozmetik ürünlerini attığınızda, makyajı ve bakterileri temizlemek için boş düzenleyicilere bulaşık makinesinde bir temizlik yaptırın.
 5. Banyo Fanı Kapakları : Toz ve yağlı kalıntıları gidermek için egzoz fanı kapağını en az altı ayda bir yıkayın.

Bakım Araçları

Bakım Araçları

Bakım Araçları

 1. Saç Fırçaları ve Taraklar : Plastik saç fırçaları ve taraklar, kolay temizlik için bulaşık sepetine yerleştirilebilir.
 2. Yüz Ovma Fırçaları : Bakterileri öldürmek için elektronik bir yüz aletinden fırça başlığını bulaşık makinesi alet tutucusuna yerleştirin.
 3. Manikür ve Pedikür Aletleri : Bulaşık makinesinin deterjanı ve ısısı mantarları, bakterileri öldürecek ve aletleri kullanıma hazır bırakacaktır.

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey Çocuk Oyuncakları

Çoçuk Oyuncakları

Çoçuk Oyuncakları

 1. Banyo Oyuncakları : Banyo oyuncakları en az ayda bir temizlenmelidir. Bunları bulaşık makinesinin üst rafına yerleştirerek kolaylaştırın.
 2. Plastik Oyuncaklar ve Yapı Taşları : Küçük figürler, yapı taşları ve oyun parçaları, kolay temizlik için üst rafa bir ağ çantasına veya kutuya yerleştirilmelidir.
 3. Emzikler ve Diş Çıkarma Halkaları : Bunları kapsamlı bir şekilde temizlemek için bir ağ kutusu veya alet tutucunun kapalı bir bölümünü kullanın.

Evcil Hayvan Eşyaları

Evcil Hayvan Eşyaları

Evcil Hayvan Eşyaları

 1. Evcil Hayvan Oyuncakları : Sert plastik veya kauçuk oyuncaklar bakteri içermez ve bulaşık makinesinden geçtikten sonra yeni gibi görünür.
 2. Yemek Kaseleri : Seramik, plastik veya metal kaseleri her gün bulaşık makinesinde yıkayın.
 3. Yakalar ve Kayışlar : Dokuma, sentetik elyaf yakalar ve tasmalar  bulaşık makinesinin üst rafında temizlenebilir. 

Spor malzemeleri

Evcil Hayvan Eşyaları

Evcil Hayvan Eşyaları

 1. Eldiven ve Dizlikler: Bulaşık makinesi döngüsündeki bir yolculuk, el ve ayak koruyucular ve koruyucu pedler için bakteri ve kokularla ilgilenecektir.
 2. Ağız Koruyucuları : Yıkamadan önce ağız koruyucuları alet tutucusuna veya ağ çantasına yerleştirin.
 3. Golf Topları : Temiz bir topla daha düz gideceksin. Kolay temizlik için bunları bir file torba veya kutuya koyun.
 4. Bahçe Oyuncakları : Kum kovaları, raketler ve damperli kamyonlar gibi sert plastik avlu oyuncakları yeni ve bakteri içermeyen görünecek.

Dış Araçlar ve Aksesuarlar

Bahçe Eşyaları

Bahçe Eşyaları

 1. Bahçe Aletleri : Bulaşık makinesinde yapılacak bir gezi çoğu mantar, böcek ilacı ve yapışkan kalıntıyı giderir.
 2. Saksılar : Bitki hastalıkları kirli saksılardan bulaşabilir. İnce plastik kapları üst rafa ve daha ağır seramik ve pişmiş toprak olanları alt rafa yerleştirin.
 3. Izgara Izgaraları : Neden ızgara raflarını ve ızgaralarını elle ovalayarak zaman harcayasınız? Bunları bulaşık makinesine koyun. O sizin yerinize ovalasın.
 4. Lastik Çizme : Astarsız lastik çizmeler bulaşık makinesinde yıkanabilir. Alt rafa yüklemeden önce aşırı kiri dışarıda durulayın.
 5. Floplar : Duş pabuçları ve kauçuk parmak arası terlikler üst rafta temizlenebilir. Tevas gibi kumaş kordonlu ayakkabılarınız varsa, bulaşık makinesi deterjanınızın çamaşır suyu içermediğinden emin olun ve deri ile süslenmiş ayakkabıları dışarıda bırakın.

Araçlar ve Araba Aksesuarları

Araba Aksesuarları

Araba Aksesuarları

 1. Araçlar : Pek çok alet yağlanır ve bulaşık makinesi deterjanı kiri kesmek için iyi bir iş çıkarır. Aletleri alet tutucusuna yerleştirin ve ahşap tutacaklardan kaçının; ve elektrikli veya pille çalışan olanlardan.
 2. Anahtarlar : Arabanız veya evinizin anahtarları kirliyse, onları bir döngüden geçirin. Anahtar halkasındaki elektronik anahtarları veya açıcıları çıkarın.
 3. Jant kapakları : Bir sıcak su işleminden sonra jant kapaklarının ne kadar pırıl pırıl temiz olabileceğine şaşıracaksınız.
 4. Kauçuk Paspaslar : Fazla kiri silkeleyin ve bulaşık makinesinin alt veya üst raflarına paspas yerleştirin.
 5. Bardak Tutucular : Arabanızdaki bardak tutucular çıkarılabiliyorsa, yapışkan dökülmelerden kurtulmak için üst rafta haftada bir temizlik yapın.

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey’i sizler için anlatmaya çalıştık umarım yararlı olmuştur. Yeni makaleler için her gün İzmir Temizlik anasayfamızı ziyaret edebilir ve haber bültenlerimize abone olabilirsiniz. Sonraki Yazımızı Okuyun : Corona Virüs Temizliği  

Düzgün ve temiz bir alan, bir tür kişisel bakımdır. Bunu yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Bizim ile çalışıp farkı yaşamak isterseniz bu aya özel kampanyalarımızı kaçırmayın.

Detaylı bilgi için (0 232) 362 01 00

                    Mobil : 0532 513 10 99

Bulaşık Makinenizde Temizleyebileceğiniz 40 Şaşırtıcı Şey Hakkında Sorunuz mu Var ? Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka / İzmir 

Yol Tarifi Alınız

15 Aralık 2020 243 okunma
Egem Temizlik

Güler yüzlü ve hoşgörülü olan ekibimiz ile son derece etkili temizlik hizmeti alabilirsiniz. Bu konuda hiçbir hizmetten kaçınmayan ve sorumluluklarını bilen temizlik firması personelimiz kısa sürede beğeneceğiniz nitelikte İzmirde temizlik hizmeti vermektedir. Uygun Fiyatalar İle Ev Temizliği izmir temizlik şirketi Sizler için Adresinize Kadar Ücretsiz Geliyor. Tel : 0 232 362 01 00

BENZER YAZILAR

Menemen Temizlik Şirketi

İzmir etrafında belirleme edilen temizlik şirketleri ara ında  çok eçenek bulunmaktadır Menemen Temizlik Şirketi ile İzmir’in Menemen bölge i kap amında temizlik hizmeti...

Korona Virüs Temizliği

İşyeri ve Ofi lerde Korona Virü Temizliği Korona Virü Temizliği, Korona virü hayatımıza girdiğinden bu yana pek çok alışkanlığımız da beraberinde değişti İn anlar evde...

Temizlik Şirketi

Temizlik Şirketi mi arıyor unuz İzmir ilinde güvenilir ve profe yonel bir temizlik şirketi aradığınızda, yıllardır ev, ofi , işyeri temizliği konularında uzman olan Egem...

Ataşehir Temizlik Şirketi Çiğli

Ataşehir Temizlik Şirketi Çiğli Neler Yapar İzmir Egem Temizlik Şirketi her gün bir yeni i eklenen temizlik firmaları ara ında uzun yıllardır memnuniyetimizden kaynaklı iz titiz...

Call Now ButtonHemen Ara  0232 362 01 00