TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Yatalak Hasta Evi Temizliği Nasıl Olmalı

Yatalak Hasta Evi Temizliği 

Yatalak hasta evi temizliği nasıl olmalı, birçok kez sorulmuştur.Bazen bir yakınımız, bazen ailemizden biri yatalak hasta olabilir. Eğer yatalak bir hastanın bakımını üstleniyorsanız hayatınızdaki pek çok süreç daha zorlu geçecektir. Çünkü ne yazık ki yatalak hastalar sürekli bakıma muhtaç kişilerdir. Elbette onların sağlığı ve rahatı için hijyen de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle pek çok kişi yatalak hasta evi temizliği nasıl olmalı sorusunu yöneltmektedir. İzmir Temizlik firması olarak bu konu hakkında detaylı bilgi vermek için size güzel bir yazı hazırladık.

Öncelikle yatalak hasta odasının nasıl olması gerektiği konusunda birkaç noktaya değinmek gerekmektedir. Çünkü bu odaların her gün havalandırılıp temizlenmesi gerekeceğinden, yatalak hasta odasının oldukça sade döşenmiş olması önemlidir. Ayrıca diğer önemli bir detay ise hasta yatağının metalden olmasıdır. Böylece çok daha kısa sürede, etkili şekilde temizlenebilir. Ayrıca hasta odasındaki halının tüylü olmaması ve kolay temizlenebilir yapıda olması da gerekmektedir. Hasta ziyareti yapacak kişiler için birkaç sandalye ya da kanepe dışında, hasta odasında başka mobilyanın olmaması, hem temizliği, hem de ferahlığı açısından son derece önemlidir.

Yatalak Hasta Evi Temizliği

Yatalak Hasta Evi Temizliği

Yatalak Hasta Odası Nasıl Olmalıdır ?

Yatalak hasta evi temizliği nasıl olmalı sorusundan önce hasta odasının nasıl dizayn edilmesi konusu üzerinde durulmalıdır. Öncelikle hasta odası olarak banyo ve tuvaletin olduğu bir oda seçilmelidir. Eğer evde böyle bir oda yok ise banyo ve tuvalete en yakın oda tercih edilmelidir. Ayrıca hasta yatağının konforuna ekstra dikkat edilmeli ve onun tek yaşam alanının yatak olduğu unutulmamalıdır. Eğer hasta küçük bir çocuk ise yatağın kenarlarında korkuluk olmasına dikkat edilmelidir.

Hasta odasının mutlaka pencereli olması ve havadar kalması önemlidir. Ayrıca oda sıcaklığının 22 dereceyi geçmemesine ve hastanın terlememesine dikkat edilmelidir. Hastanın idrar kaçırma riskine karşın yatakta mutlaka koruyucu pedler bulundurmalıdır. Hasta ziyaretine gelecek kişilerin oturacağı koltuk ve sandalyelerin, hastaya çok yakın olmaması da aynı zamanda onun sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Karşıyaka temizlik şirketi

İzmir temizlik şirketi

Günlük Temizlik ve Rutin Bakım

Yatalak hasta evi temizliği nasıl olmalı Yatalak hastası olanların en iyi bildiği şeylerden biri, günlük onları bekleyen rutinlerdir. Hasta odasının havalandırılması ve hastanın bakımının yapılması bu rutinlerin en önemlilerindendir. Ancak bunların dışında, özellikle yaz aylarında hastanın birkaç günde bir çarşaflarının değiştirilmesi gerekmektedir. Hatta çok sıcak günlerde bu her gün de yapılabilir bir rutin haline gelebilir.

Hasta odasının sık ziyaret ediliyor olması, aynı zamanda sık temizlenmesini de gerektirir. Bu nedenle her gün süpürülebilir ve toz alınabilir. Ancak ziyaretin daha az olduğu zamanlarda haftada iki kez süpürmek ve silmek de yeterli olacaktır. Ancak hasta odasını silerken kullanılan temizleyicilerin mutlaka organik içerikli olması gerekmektedir. Aynı şekilde oda süpürülürken hasta ya dışarıya çıkarılmalı ya da odanın pencereleri açılarak çıkacak olan tozun hastayı etkilemesi önlenmelidir.

Yatalak Hasta Evi Nasıl Temizlenir

Yatalak Hasta Evi Nasıl Temizlenir

Daha Az Aksesuar Daha Az Toz

Hasta odalarında yapılan diğer bir hata da odada bulunan fazla aksesuarlardır. Bunların çoğu dekoratif ürünler olup, hasta odasında daha fazla toz birikmesine sebep olur. Ancak tamamen renksiz ve cansız bir oda da hastanın kendini kötü hissetmesine neden olabilir. Bu nedenle saat, tablo ya da bir fotoğraf gibi, az sayıda dekoratif ürün ile odanın dizaynı sağlanmalıdır.

Yatalak hasta evi temizliği nasıl olmalı Hasta odasında bulunan aksesuarların sık sık temizlenmesi ve tozlarının alınması şarttır. Ancak bunu yaparken doğal ve hastayı rahatsız etmeyecek temizleyiciler kullanılmalıdır. Örneğin su ile seyreltilmiş beyaz sirke ile odada bulunan aksesuarların tozu birkaç günde bir alınmalıdır. Aynı şekilde odada bulunan pencerelerin pervazları da birkaç günde bir tozlarından mutlaka arındırılmalıdır.

Sizler için elimizden geldiği kadar faydalı ve sizlerin işlerini kolaylaştıracak bilgiler vermeye devam edeceğiz. Bizden almak istediğiniz temizlik hizmeti ne olursa olsun öncelikle güven, kalite, insan sağlığına önem veren, referansları güçlü olan bir firma olduğumuzu bilmenizi isteriz. Firmamız her yeni kazandığı müşterisine Egem Temizlik ailesine katarak çok büyük bir aile olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Yatalak hasta evi temizliği nasıl olmalı yazımızı burda noktalıyor, bir önceki Evde Etkili 16 Leke Çıkarma Yöntemleri yazımızı okumak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. https://www.egemtemizlik.com/evde-etkili-16-leke-cikarma-yontemleri.html

Karşıyaka/İzmir 0232 362 01 00

Bizi Takip Edin:

Yol Tarifi Alınız !

04 Eylül 2020 352 okunma ,
Egem Temizlik

Güler yüzlü ve hoşgörülü olan ekibimiz ile son derece etkili temizlik hizmeti alabilirsiniz. Bu konuda hiçbir hizmetten kaçınmayan ve sorumluluklarını bilen temizlik firması personelimiz kısa sürede beğeneceğiniz nitelikte İzmirde temizlik hizmeti vermektedir. Uygun Fiyatalar İle Ev Temizliği izmir temizlik şirketi Sizler için Adresinize Kadar Ücretsiz Geliyor. Tel : 0 232 362 01 00

BENZER YAZILAR

Menemen Temizlik Şirketi

İzmir etrafında belirleme edilen temizlik şirketleri ara ında  çok eçenek bulunmaktadır Menemen Temizlik Şirketi ile İzmir’in Menemen bölge i kap amında temizlik hizmeti...

Korona Virüs Temizliği

İşyeri ve Ofi lerde Korona Virü Temizliği Korona Virü Temizliği, Korona virü hayatımıza girdiğinden bu yana pek çok alışkanlığımız da beraberinde değişti İn anlar evde...

Temizlik Şirketi

Temizlik Şirketi mi arıyor unuz İzmir ilinde güvenilir ve profe yonel bir temizlik şirketi aradığınızda, yıllardır ev, ofi , işyeri temizliği konularında uzman olan Egem...

Call Now ButtonHemen Ara 0232 362 01 00