TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Evde Etkili 16 Leke Çıkarma Yöntemleri

Evde Etkili 16 Leke Çıkarma Yöntemleri Nelerdir

Çocuğunuz okuldan döndükten sonra, piknikten eve gelince ya da yemekten sonra çoğu zaman zorlu ve inatçı lekeler ile karşılaşmışsınızdır. Özellikle de çilek, nar, yağ, çimen, oje gibi lekeler zorlukları ile bilinirler. Hatta bu lekeler üzerinde klasik leke çıkarıcılar dahi başarılı olamaz. Ancak bu lekelenen kıyafetinizden vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Çünkü evde etkili 16 leke çıkarma yöntemleri sayesinde kıyafetlerinizi ilk günkü hijyenine kavuşturabilirsiniz. İzmir temizlik olarak işte kolayca bulabileceğiniz malzemeler ile zorlu lekelerin üstesinden gelmenin birkaç yöntemi.

Evde Etkili Leke Çıkarma Yöntemi

Evde Etkili Leke Çıkarma Yöntemi

Sütle Çikolata Lekelerine Veda Edin

Eğer çikolatayı seviyorsanız bu leziz yiyeceğin lekesinden de haberdarsınız demektir. Ancak artık kıyafetlerinizde çıkmayan çikolata lekelerini görmek zorunda değilsiniz. Nasıl mı? Elbette süt mucizesi ile. Lekelenen kıyafetinizi bir gece sütte bekletin ve normal deterjanla yıkayın. İzinin bile kalmadığını göreceksiniz. evde etkili 16 leke çıkarma yöntemleri‘ni uygularsanız çok daha rahat ve temiz bir eve sahip olabilirsiniz.

Evde Leke Çıkarma Yöntemleri

Çay ve Kahve Lekesi mi?

Çay ve kahve lekeleri de zorlu lekeler sınıfında yer alır. Özellikle de bu lekelerin kurumuş olması çıkmasını çok daha zorlaştırır. İşte bu noktada devreye soda giriyor. Ancak deterjan olarak kullanılan değil, içmek için kullanılan sodadan söz ediyoruz. Lekeli bölgeye bir miktar soda dökün ve hafifçe ovalayın. Ardından kıyafetinizi normal bir deterjanla yıkayın. Lekenin yok olduğunu göreceksiniz.

Beyaz Sirke İle İlk Günkü Gibi

Çilek, çimen, kiraz gibi inatçı lekeler Evde etkili 16 leke çıkarma yöntemleri üzerinde mucizeler yaratan bir diğer temizleyici de beyaz sirke. Sirkenin temizlikte kullanıldığını düşünecek olursak lekeler üzerinde harikalar yaratıyor olması da garip gelmemeli. Tek yapmanız gereken bir miktar sirkeyi lekenin üzerine dökmek ve birkaç saat bekletmek. Ardından ovalayıp durulamak. İşte size ilk günkü gibi tertemiz kıyafetler.

Mısır Nişastası

Kola ve meyve suyu gibi sıvı lekelerden mustaripseniz mısır nişastası ile bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Lekeyi ıslatın ve diş fırçasına aldığınız bir miktar mısır nişastasını lekenin üzerinde ovalayın. Kısa sürede lekenin çıkmaya başladığını görebilirsiniz. Dilerseniz bu aşamadan sonra kıyafetinizi normal deterjan ile yıkayabilirsiniz.

Evde Lekeler Nasıl Çıkartılır

Evde Lekeler Nasıl Çıkartılır

Evde Leke Çıkarma Nasıl

Bu Karışımdan Vazgeçemeyeceksiniz

Evde etkili 16 leke çıkarma yöntemleri arasında olan bu karışım sizin hayatınızı kolaylaştıracak. Karbonat ve Hindistan cevizi yağı ile hazırlayacağınız karışım ile üstesinden gelemeyeceğiniz leke neredeyse yok gibi. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp macun kıvamına getirin. Ardından lekeye uygulayarak çitilemeye başlayın. İşte size lekelere veda etmenin etkili bir başka yöntemi.

Leke Çıkarma Yöntemleri İle Rahat Edin

YOSUN, MANTAR VE KÜF LEKELERİ

Eylem: Temiz keskin kum uygulanmış veya uygulanmamış kuru fırçalama VEYA Deterjanlı veya deterjansız yüksek basınçlı su jeti VEYA Mantar ilaçları uygulayın (Not, bazı mantar ilaçları finişerlerin rengini bozabilir).

YAPRAK KÜFÜ AHŞAP ÇÜRÜKLÜĞÜ LEKELERİ

Eylem:  Sıradan ağartıcı veya kalsiyum klorür ve ardından suda çözünmüş sodyum hipoklorit (5 litrede 1 kg) kullanın, ardından sert bir fırçayla fırçalayın.

KETEN TOHUMU YAĞI LEKELERİ

Eylem:  Sıcak suda çözülmüş trisodyum fosfat / sodyum perborat kullanın.

TÜTÜN LEKELERİ

Eylem: Sıradan çamaşır suyu kullanın, ardından sert bir fırçayla fırçalayın.

DUMAN LEKELERİ

Eylem: Suda (1: 5) seyreltilmiş talk ve ağartıcı lapası ile fırçalayın ve suyla yıkayın.

KAN LEKELERİ

Eylem: 15 ila 20 dakika sıvı deterjan uygulayın, sıcak suyla fırçalayın ve yüzeyi durulayın.

HARDAL, DOMATES SOSU VE YAĞ LEKELERİ

Eylem: Deterjan ve sıcak su kullanın.

İnatçı lekeler için seyreltilmemiş sıvı deterjanı 15 ila 30 dakika uygulayın, ardından fırçalayın ve sıcak suyla yıkayın.

Leke Çıkarma Zorlukları

SAKIZ LEKELERİ

Eylem: Fazla malzemeyi kazıyın ve metillenmiş ispirto ile lapa uygulayın VEYA

sakızı buz, karbondioksit aerosolü veya kuru buzla dondurun, ardından kazıyarak, fırçalayarak veya yüksek basınçlı su jetleriyle çıkarın.

YAĞ VEYA ARAÇ GRESİ LEKELERİ

Eylem: Fazla yağı temizlemek için Fullers toprağı, talk, diyatomlu toprak veya kedi kumu gibi kuru emicileri 24 saat boyunca uygulayın, ardından süpürün.

LASTİK İZLERİ LEKELERİ

Eylem: Su, deterjan ve ovma tozu veya keskin kum yardımıyla sert bir fırça kullanarak fırçalayın.

BİTÜM VEYA KATRANLI BİTÜMLÜ EMÜLSİYON LEKELERİ

Eylem: Buz, karbondioksit aerosol veya kuru buzla dondurun, fazlalıkları kazıyarak temizleyin, ovalama veya aşındırıcı tozla fırçalayın ve suyla iyice yıkayın.

Sizlere elimizden geldiği kadarıyla Evde etkili 16 leke çıkarma yöntemleri‘nden bahsettik. Aklınıza takılan soru, öneri veya bizim yazımızda olmayıpta sizlerin bildiği daha farklı Evde etkili 16 leke çıkarma yöntemleri varsa hemen aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

 

Evinizde Korona Virüs Temizliği Nasıl Yapmalısınız ? yazımızı okumak için diğer web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://www.pasifiktemizlik.com/evinizde-korona-virus-temizligi-nasil-yapmalisiniz/

 

Karşıyaka/İzmir 0232 362 01 00

Yol Tarifi Alınız

 

 

 

Egem Temizlik

Güler yüzlü ve hoşgörülü olan ekibimiz ile son derece etkili temizlik hizmeti alabilirsiniz. Bu konuda hiçbir hizmetten kaçınmayan ve sorumluluklarını bilen temizlik firması personelimiz kısa sürede beğeneceğiniz nitelikte İzmirde temizlik hizmeti vermektedir. Uygun Fiyatalar İle Ev Temizliği izmir temizlik şirketi Sizler için Adresinize Kadar Ücretsiz Geliyor. Tel : 0 232 362 01 00

BENZER YAZILAR

Menemen Temizlik Şirketi

İzmir etrafında belirleme edilen temizlik şirketleri ara ında  çok eçenek bulunmaktadır Menemen Temizlik Şirketi ile İzmir’in Menemen bölge i kap amında temizlik hizmeti...

Korona Virüs Temizliği

İşyeri ve Ofi lerde Korona Virü Temizliği Korona Virü Temizliği, Korona virü hayatımıza girdiğinden bu yana pek çok alışkanlığımız da beraberinde değişti İn anlar evde...

Temizlik Şirketi

Temizlik Şirketi mi arıyor unuz İzmir ilinde güvenilir ve profe yonel bir temizlik şirketi aradığınızda, yıllardır ev, ofi , işyeri temizliği konularında uzman olan Egem...

Call Now ButtonHemen Ara 0232 362 01 00